Akupunktūra jeb adatu terapija ir sena Ķīnas tradicionālās medicīnas sastāvdaļa ar unikālām iespējām slimību diagnostikā un ārstēšanā. Ķīniešu medicīnai ir atšķirīgs skatījums uz slimību nekā Rietumu medicīnai, jo Austrumu medicīnā veselības uzturēšanā, galvenais ir harmoniska enerģijas plūsma organismā.
Akupunktūra ir ļoti tievu adatu precīza ievadīšana cilvēka ķermeņa akupunktūras punktos. To mēdz saukt arī par adatu terapiju. Akupunktūra var palīdzēt cīņā ar:
Neiroloģiskas slimības, piemēram, galvassāpes un migrēnu, bezmiegu, nervu spriedzi, insulta sekas, sejas nerva neirītu, trīszaru nerva neiralģiju, perifēras neiropātijas, roku tirpšanu un reiboņus.
Adatu terapija uzlabo organisma adaptīvos mehānismus, paaugstina tā pretošanās spējas, stresa uzveikšanas spējas un tādā veidā paātrina atveseļošanās procesu. Tā veicina imūnsistēmas šūnu veidošanos, palielina sāpes remdējošo endorfīnu līmeni, maina izstrādāšanas mehānismu tām ķīmiskajām vielām, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu. Akupunktūra muguras sāpju pacientiem ļauj ievērojami samazināt lietojamo pretsāpju medikamentu daudzumu.
Adatu terapija var palīdzēt, ja ir:
Neiroloģiskas slimības, piemēram, galvassāpes un migrēnu, bezmiegu, nervu spriedzi, insulta sekas, sejas nerva neirītu, trīszaru nerva neiralģiju, perifēras neiropātijas, roku tirpšanu un reiboņus.
Nervu sistēmas darbības traucējumus, piemēram, trauksmi, depresiju, nervozitāti, emocionālus traucējumus un veģitatīvo distoniju.
Sirds un asinsvadu slimības, piemēram, paaugstinātu asinspiedienu, sliktu mikrocirkulāciju, aukstas rokas un pēdas.
Elpošanas sistēmas slimības, piemēram, bronhiālo astmu, bronhītu, tonsilītu, alerģisko rinītu, sinusītu, laringītu, kā arī biežas saaukstēšanās.
Gremošanas sistēmas slimības, piemēram, barības vada spazmas, palielinātu kuņģa “skābumu”, gastrītu, vēdera pūšanos, resnās zarnas iekaisumus, caureju un aizcietējumus, hemoroīdus, aknu un žultspūšļa darbības traucējumus.
Uroģenitālās sistēmas slimības, piemēram, cistītu, prostatītu, zemu seksuālo vitalitāti, urīna aizturi, enurēzi un urīnpūšļa disfunkciju.
Ginekoloģiskās slimības, piemēram, premenstruālo sindromu, neregulāras menstruācijas, patoloģisku dzemdes asiņošanu vai izdalījumus, hormonālus traucējumus, traucējumus, kas saistīti ar menopauzi, neauglību.
Ādas slimības, piemēram, ekzēmu, dermatītu, neirodermītu, herpes zoster, matu izkrišanu.
Balsta un kustību sistēmas slimības, piemēram, osteoartrītu, muguras sāpes, plecu un kakla sāpes, "iesaldētu plecu" un "tenisa elkoni", muskuļu krampjus.